Aktualności

CSI Lifecycle Europe otwiera ośrodek na Słowacji

31/07/2013

BRATYSŁAWA (22 LIPCA 2013) – CSI Lifecycle Europe, część grupy CSI Leasing, z przyjemnością zawiadamia o otwarciu nowego ośrodka utylizacji sprzętu IT w Bratysławie na Słowacji. Ośrodek oferuje szereg usług, w tym przetwarzanie zwrotów, utylizacja sprzętu innego niż sprzęt IT, czyszczenie oraz niszczenie danych. Nowy ośrodek będzie obsługiwał klientów ze Słowacji, Czech, Polski, Węgier, Austrii, Hiszpanii oraz innych krajów europejskich.

Nowy ośrodek w Bratysławie jest najnowszym nabytkiem na szybko rosnącej liście lokalizacji na całym świecie stworzonych z myślą o przetwarzaniu sprzętu IT po wygaśnięciu leasingu. W 2012 roku CSI otworzyło nowe centrum Technical Centre w Wielkiej Brytanii, a EPC, amerykańska jednostka zależna CSI stworzona do utylizacji aktywów, zbudowała dwa nowe ośrodki w Ameryce Północnej w 2013 roku, zwiększając tym samym liczbę centrów przewarzania sprzętu i usuwania danych do dziesięciu. Dzięki spójnym procedurom na całym świecie CSI może zająć się przetwarzaniem sprzętu IT swoich leasingobiorców i innych klientów.

Dzięki podpisaniu umowy najmu 1600 m² budynku w Bratysławie na 10 lat CSI podkreśla swoje długoterminowe plany związane z tym obszarem. Ośrodek w Bratysławie będzie w stanie przetworzyć maksymalnie ponad 700 jednostek dziennie, a magazyn będzie obsługiwany przez zespół pracowników szkolonych w brytyjskiej siedzibie CSI w Sheffield.

W celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa danych ośrodek jest połączony tak, aby 700 jednostek mogło być kasowanych jednocześnie przy użyciu wiodącego na rynku oprogramowania Blancco. Dla klientów, którzy wymagają dodatkowych zabezpieczeń, CSI Lifecycle Europe jest w stanie zaproponować mobilny DDRV (Data Destruction Recycling Vehicle). DDRV jest wyposażony w maszyny niszczące twarde dyski i inne części zawierające dane poufne.

„To znaczący krok naprzód dla CSI w Europie” – powiedział Martin Kardos, dyrektor zarządzający CSI na Europę Środkowo-Wschodnią. „Bratysława oferuje doskonałą lokalizację w Europie Środkowej, a także zapewnia bezpieczną utylizację sprzętu wymaganą przez klientów” – dodaje Kardos.

CSI otworzyło ośrodek w Bratysławie 12 lipca 2013 roku na corocznym spotkaniu europejskim z pracownikami z całego kontynentu, którzy byli jednocześnie świadkami otwarcia. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na usługi ośrodka będzie wysokie, jako że pierwsze dostawy już są zarezerwowane, a wiele innych zaplanowanych w trakcie roku.