Zalety Leasingu

Technologia zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Jak możesz nadążyć?

Organizacje i firmy korzystają z leasingu, aby móc dostosować się do szybko zmieniającego się środowiska technologicznego na świecie. Leasing umożliwia podejmowanie najlepszych decyzji we właściwym czasie, aby zapewnić przyszły wzrost. Oto kilka powodów, dla których 8 z 10 organizacji decyduje się na leasing lub finansowanie sprzętu:

Kontroluj swój budżet.

Uzyskaj dostęp do wszystkich technologii, których potrzebujesz dzisiaj, a jednocześnie rozłóż koszty na okres leasingu. Jeśli coś się zmieni i chcesz dostosować swój budżet, firma leasingowa może ponownie sprawdzić, zweryfikować i sformułować ponownie umowę najmu, aby pasowała do Twoich potrzeb.

Zainwestuj swoją gotówkę.

Sprzęt leasingowy, który traci na wartości, podobnie jak technologia, uwalnia przepływy pieniężne i linie kredytowe dla innych możliwości. Wiele organizacji woli zainwestować te pieniądze w projekty generujące dochód lub zarezerwować je na nieoczekiwane wydatki.

Możesz zmienić zdanie.

Trudno przewidzieć, kiedy pojawi się nowa generacja technologii. Dzięki leasingowi nigdy nie jesteś na łasce terminów producenta, co czyni go idealnym rozwiązaniem do zakupu technologii.

Zarządzaj aktualizacją.

Łatwo odłożyć aktualizację IT, gdy nie masz lokalnego planu. Ale wykorzystywanie urządzeń IT poza okresem ich życie użytkowego nie jest skuteczne. Zdyscyplinowana aktualizacja IT jest łatwa dzięki leasingowi. Kolejna aktualizacja jest zawsze uwzględniona w kalendarzu.

 

Nie przejmuj się utylizacją.

Usuwanie technologii może spowodować stratę czasu i bóle głowy. Podczas wynajmu po prostu wysyłaj sprzęt do firmy leasingowej w celu jego utylizacji i odsprzedaży lub demontażu i recyklingu, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i środowisku.

Oprzyj się na swojej firmie leasingowej.

Zespół w firmie leasingowej uzupełni Twoje własne zespoły ds. zakupów, finansów i IT – składając zamówienia, zarządzając płatnościami dla dostawców, pracując w ramach budżetu i zapewniając odpowiednią utylizację sprzętu.

Zwiększ swoje zyski.

Gdy leasing jest przeprowadzony prawidłowo, kosztuje mniej niż posiadanie. Firma leasingowa wysokiej jakości zainwestuje w Twój sprzęt wartość rezydualną, co oznacza, że​zapłacisz mniej niż pierwotny koszt sprzętu, co oznacza realne oszczędności.

Słuchaj ekspertów.

Analitycy badań technologicznych IDC twierdzą, że leasing zapewnia poziom automatyzacji, elastyczności i prostoty, który zapewnia klientom silny plan zarządzania zasobami IT i zmniejsza całkowity koszt posiadania.

Pobierz badania IDC, aby zapoznać się z najczęstszymi przyczynami, dla których firmy wybierają leasing technologii.