Aktualności

CSI używa nowego DDRV w Wielkiej Brytanii

01/05/2012

SHEFFIELD (1 maja 2012) – CSI z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek pierwszego urządzenia Data Destruction Recycling Vehicle (DDRV) w Wielkiej Brytanii. DDRV może pracować u klienta na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Pojazd oferuje najlepsze rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa danych na etapie utylizacji. DDRV składa się z dwóch niszczarek, które mogą przetworzyć rozmaite części o wielkości 30 mm lub 6 mm, w zależności od wymagań klienta.

DDRV został już wprowadzony w grupie CSI w Ameryce Północnej, gdzie flota tych urządzeń pracuje na co dzień. Spółka-siostra, EPC, Inc., wprowadziła pierwsze urządzenie DDRV w 2008 roku, teraz posiada liczne pojazdy DDRV, które mielą setki twardych dysków w każdym miesiącu na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Ochrona danych na etapie utylizacji jest kluczowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak naruszenie poufności danych może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy, powodować konsekwencje prawne, a nawet kary pieniężne. Jednak jest to obszar w dziedzinie bezpieczeństwa IT często zaniedbywany, mimo że coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, jak ważna dla danych jest polityka utylizacji. Urządzenie DDRV dla CSI jest rozwiązaniem tego narastającego problemu.

DDRV nie tylko mieli dokumenty, ale także przetwarza płyty CD, DVD, kasety, telefony komórkowe, palmtopy oraz inne nośniki danych. Dla dodatkowego bezpieczeństwa DDRV jest wyposażony w kamerę, która nagrywa proces mielenia, a także system skanowania, który notuje szczegóły dotyczące przetworzonego nośnika. Po zakończeniu procesu klient może uzyskać certyfikat zniszczenia z numerem seryjnym.

„Jesteś podekscytowani możliwością rozwoju firmy i jestem przekonany, że zainteresowanie DDRV będzie ogromne” – powiedział Barry Naylor, jeden z dyrektorów zarządzających CSI Leasing UK. „Wszyscy znamy artykuły o wycieku danych oraz firmach, które, chcąc zminimalizować ryzyko, niszczą poufne dane” – dodał Naylor.

Wiele organizacji już wyraziło zainteresowanie DDRV po rozmowach z klientami, w tym organami rządowymi, kancelariami prawniczymi i firmami z listy FTSE. Pierwsze zamówienia są przyjmowane na okres wiosny 2012 roku.