Aktualności

ECP, jako pierwsza firma z Missouri, otrzymała dla wszystkich ośrodków certyfikat e-Stewards

23/02/2012

ST. LOUIS (23 lutego 2012) – EPC, jednostka zależna CSI Leasing, Inc., którego siedziba mieści się w St. Louis, zajmująca się remarketingiem i recyclingiem, ostatnio otrzymała certyfikat e-Stewards dla wszystkich sześciu ośrodków na terenie USA. EPC jest tym samym pierwszą firmą przetwarzającą elektronikę w Missouri, której ośrodki otrzymały certyfikat.

Program certyfikacji e-Stewards, stworzony przez Basel Action Network (BAN), formalnie uznaje praktyki firm przetwarzających elektronikę oraz odzyskujących materiały niebezpieczne za przyjazne środowisku i społeczeństwu.

„EPC od dawna spełniało najściślejsze wymogi środowiskowe” – powiedział Dan Fuller, założyciel i prezes EPC. „Zbudowaliśmy krajową i międzynarodową reputację w oparciu o najostrzejsze etyczne wskazówki. Nasze starania, o których świadczy oddanie wyszkolonej i zmotywowanej kadry, zostały docenione.”

W Stanach Zjednoczonych EPC ma trzy ośrodki w Missouri, po jednym w Teksasie, Nevadzie i Karolinie Południowej. Pracownicy EPC wykonują czyszczenie danych zgodne z poziomem bezpieczeństwa uznawanym przez departament obrony oraz odzyskują lub przetwarzają sprzęt poleasingowy.

EPC jest firmą przetwarzania uznaną przez Department of Natural Resources (DNR) stanu Missouri, która ma największy ośrodek przetwarzania odpadów elektronicznych certyfikowany przez DNR na terenie stanu Missouri. Spółka wyznaje zasadę „zero landfill, zero export” dotyczącą nieprzetwarzania sprzętu na terenie kraju i nieeksportowania go za granicę. Co więcej, ECP oferuje cały wachlarz usług związanych z komputerami, w tym sprzedaż nowych i używanych systemów komputerowych, części, usług naprawczych, usługi projektowe, projektowanie stron internetowych, hosting stron internetowych, naprawy lub aktualizacje, zarządzanie urządzeniami IT. Więcej informacji na www.epcusa.com.