Wybierając leasing dla zgodności z przepisami dotyczącymi utylizacji

Klient CSI Leasing

  • Największa regionalna sieć ośrodków ochrony zdrowia w USA.
  • Liczne ośrodki, w tym szpital, centrum zdrowia behawioralnego oraz ośrodek rehabilitacji.
  • 3000 sztuk sprzętu aktualnie leasingowanego od CSI.

Problem

Większość firm ma obawy dotyczące ochrony danych przy pozbywaniu się komputerów. Wyjątkiem nie jest ta grupa zrzeszająca ośrodki ochrony zdrowia. Podobnie do wielu firm z braku alternatywy pracownicy grupy magazynowali przestarzałe komputery w pustych pomieszczeniach. Pomiędzy pustymi paletami znajdowały się pudła z dyskami twardymi zawierającymi dane o pacjentach.

Po decyzji o zaprzestaniu składowania sprzętu grupa zaczęła rozważać możliwość leasingu.

Firma wiedziała, że potrzebuje leasingodawcy, który pomoże spełnić wymogi dotyczące bezpieczeństwa danych. Chciała także mieć pewność, że żaden z używanych komputerów nie trafi na wysypisko. Do wypełnienia obydwu warunków leasingodawca miał przekazać dokumentację zawierającą numery seryjne sprzętu.

Rozwiązanie
Rozwiązanie wszystkich problemów przyszło wraz z CSI Leasing – firma dzięki własnemu ośrodkowi utylizacji oraz systemom zgodności oferowała usługi od początku współpracy do jej końca. Po wizytacji ośrodków utylizacji i recyclingu CSI oraz po zapoznaniu się z dokumentacją firma zatwierdziła procesy CSI i jej rzetelność. Inne firmy leasingowe, które albo nie posiadały w ofercie usług utylizacji, albo podzlecały je innym podmiotom, nie potrafiły udzielić tych samych gwarancji co CSI.

Innym rozwiązaniem zaproponowanym przez CSI był niedrogi plan pozbycia się nadmiarowego sprzętu. Mimo że ten sprzęt nie był leasingowany od CSI i pochodził z wielu źródeł i dostawców, grupa CSI zajmująca się utylizacją aktywów potraktowała go według tych samych zasad i procedur, których by przestrzegała w przypadku własnego sprzętu.

Działo się to trzy lata temu. Rozwiązanie działa tak dobrze, że po tegorocznym audycie grupa IT otrzymała wysokie noty zwłaszcza za utylizację sprzętu. Zgodnie z oceną audytorów praca z profesjonalistą zajmującym się kasowaniem danych przynosiła lepsze efekty niż próba usuwania danych wewnątrz firmy.

Jak to zrobiliśmy
Z naszego punktu widzenia rozwiązanie było proste. Dzięki infrastrukturze wspierającej wszystkie oblicza odpowiedniej utylizacji sprzętu technologicznego jesteśmy ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa danych, recyclingu oraz remarketingu. Jako że przeprowadzamy cały proces indywidualnie, możemy zagwarantować dodatkowe wsparcie i procesy wymagane coraz częściej przez firmy. Co więcej powyższe usługi świadczymy bez pobierania dodatkowych opłat od klientów.